Církevní restituce

Co takhle zvýšit počet stran, které se dostanou do sněmovny?

Vícebarevná sněmovna by byla méně „pravo-levá“ a vznikl by v ní jakýsi polštář, jenž by se uplatnil v mnohačetných vládních koalicích.

Jiří Payne: Funguje vůbec český stát?

Jiří Payne stál u zrodu ODS, a poté i Strany svobodných občanů. Dnes je místopředsedou Svobodných.

Bude-li přijat zákon o církevních restitucích, jediným možným důsledkem je totální odluka státu a církví, říká poradce prezidenta Klause.

Proticírkevní demagogie ČSSD aneb Jak ztratit levo-středové příznivce

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, první místopředseda Michal Hašek a šéf jejích poslanců Jeroným Tejc nevzali v úvahu, že odpor k církevním restitucím může straně zejména v silně katolickém Zlínském, Jihomoravském a Olomouckém kraji i prohrát nadcházející

Billboardovou protirestituční kampaní o sobě vytváří sociální demokracie dojem, že hrubne. Rozhodla se uměřené voliče vyměnit za radikály?

Příliš povyku nad výzvou proti církevním restitucím?

Bylo by podivné, kdyby ve velkém počtu lidí působících ve strukturách daných církví nevznikla skupinka s kritickým názorem.

Přestanou být lidovci „křesťanskými demokraty“?

Šéf KDU-ČSL vypustil do éteru nešikovné vyjádření, které v této konzervativní straně může vyvolat ožehavý konflikt.

Když se miliardář Richard Háva rozhodne promluvit

Rozhovor s bývalým šéfem Omnipolu je mediální událost, bohužel však nedostal některé zásadní otázky, například na téma církevních restitucí.

Je třeba se zamyslet nad jinou formou církevních restitucí

Je správná teze, že je nutné ukončit spojení mezi církvemi a státem a dokončit jejich odluku od něj, aby mohly žít bez státní podpory?

Retro Klaus a církevní restituce

Co si o vracení církevního majetku myslel Václav Klaus v roce 1996? Správně tehdy odhadl, že jde o „věčný problém“. A kritizoval církve.

Co je logické podle naší ministryně kultury

Alena Hanáková prolomila mediální blok, když poskytla rozhovor časopisu Týden. A novináři jako krvežíznivé šelmy opět ucítili krev.

Pavel Pokorný 30.7.2012

Církevní restituce: Vypukne lov na jeden poslanecký hlas

Skutečná bitva teprve vládní koalici čeká, zatímco sociální demokraté už mají tutovku pro podzimní předvolební kampaň v kapse.

ODS a TOP 09 si jdou po krku. Ale vládu si nezboří.

Ať se ministr financí Miroslav Kalousek (TOP 09) s premiérem Petrem Nečasem (ODS) vzájemně „masírují“ jakkoli, nejsou to blázni ani sebevrazi.

V říjnu budou dvoje volby a nejspíš zkraje příštího února přímá volba prezidenta. Položit za těchto okolností vládu by bylo šílenství.

Evangelík Joel Ruml: Šíbři a finančníci u nás „neparkují“

„Každá církev jisté skupině lidí něco dává. Na monopol si tady žádné křesťanské společenství nemůže činit nárok – ani římskokatolická církev. Půda je stejná, jen každý z nás z ní čerpá tak, že doplňuje paletu barev jinak,“ řekl Ruml.

Podle jednoho z hlavních vyjednávačů církevních restitucí se může stát, že se o majetkovém vyrovnání začne jednat úplně od začátku.

Šéf Pozemkového fondu Radim Zika odešel na premiérův nátlak

Zdá se, že kariéra Radima Ziky, jehož Mirek Topolánek považoval za budoucí elitu strany, v Nečasově ODS skončila.

Zikův odchod může souviset s církevními restitucemi, protože fond má v tomto přesunu obrovského množství majetku hrát klíčovou roli.

Minus 93 procent. Proč Benda překonal Bendlův rekord.

Marek Benda by politiku ODS prezentovat v masmédiích neměl. Pokud tedy strana nechce, aby ve volbách skončila na jeho sedmi procentech.

Rathův digitální moták: Vzhůru na barikády

David Rath poslal z věznice výzvu, aby lid povstal kvůli gigaloupeži alias církevním restitucím. Co je proti tomu 7 mega?