Přemysl Sobotka

O jedné veřejné diskusi. A jedné prohrané bitvě profesora Franze.

Studenty v zaplněné aule pražské Vysoké školy ekonomické nepřesvědčil ani Přemysl Sobotka, ani Vladimír Franz.

Kam se ztratil kandidát KSČM na Hrad

Předseda ústředního výboru strany Vojtěch Filip nevěří v úspěch stranických kandidátů. Podpoří rudí nakonec Tomia Okamuru?

Karel Muzikář starší prezidentem nebude

Václav Klaus a Karel Muzikář spolupracují a navzájem se podporují od poloviny 90. let.

Podnikatel blízký prezidentu Václavu Klausovi nezískal na podporu kandidatury potřebný počet senátorů ani poslanců, ani 50 tisíc podpisů.

Tři pohledy na „nevítězství“ ODS

Už žádní loutkoherci, byl to vlastně úspěch a konec výkonné rady. Důsledky voleb dle Přemysla Sobotky, Bohuslava Svobody a Jaroslava Kubery.

Martin Shabu 22.10.2012

Jan Fischer navazuje na Havla. A distancuje se od Klause.

Stane-li se Fischer prezidentem, prosadí zřejmě jen málo ze svých mnoha programových iniciativ, protože politické strany je budou sabotovat.

Prezidentský průzkum: Fičák Franz je už čtvrtý!

Čekalo se, zda případná „nekandidatura“ Jana Švejnara nepomůže vzhůru kandidátovi ČSSD Jiřímu Dienstbierovi. Nestalo se. 

KSČM zřejmě podpoří Miloše Zemana na Hrad. Čeká totéž i ODS?

Nestane-li se zázrak, prezidentský kandidát občanských demokratů Přemysl Sobotka neuspěje v přímé volbě, jež by se měla konat v lednu 2013.

Martin Shabu 14.9.2012

Nápady prezidentských kandidátů vyžadují revizi Ústavy

Prezidentští kandidáti: zleva Karel Schwarzenberg, Přemysl Sobotka, Vladimír Dlouhý, Jan Fischer.

Přemysl Sobotka a Karel Schwarzenberg chtějí volit poslance přímo a většinově, Vladimír Dlouhý zase volební právo pro 16leté. A Jan Fischer?

Tetování diskvalifikuje. Český prezident by jako indián vypadat neměl.

Dle 88,2 procenta vrcholných manažerů oslovených ČESKOU POZICÍ umělec a profesor Vladimír Franz nemá šanci stát se českou hlavou státu.

V ODS všechno v cajku, takže nastal čas se vypořádat s přechylováním

V primárkách ODS, které odstartovaly minulý týden v regionu „Východ“ (Pardubický a Královéhradecký kraj), s přehledem zvítězil Přemysl Sobotka.

Navrhujeme, aby Přemysl Sobotka vedle přechylování „zdvihl“ v prezidentské kampani ještě alespoň jedno téma: odklánění.

Jiří Uklein povede od ledna Kancelář Senátu

Bývalý ředitel Úřadu práce Brno-město Jiří Uklein byl vybrán do kancléřské funkce v Senátu ze čtyřiceti zájemců.

Kdo po Klausovi?

V současnosti jsou možnými kandidáty na prezidenta (zleva doprava a zdola nahoru): Miloš Zeman (Strana Práv Občanů ZEMANOVCI), Jan Fischer, Vladimír Špidla (ČSSD), Karel Schwarzenberg (TOP 09), Přemysl Sobotka (ODS), Jan Švejnar, Miroslava Němcová (ODS).

Pokud se vládní koalice nedohodne s ČSSD a nedají dohromady většinu minimálně 120 hlasů, příštího prezidenta bude opět volit parlament.

Okamura na Hradě přinese státu 108 miliard. Kdo dá víc?

Stačilo by, aby se na „svého“ prezidenta přijela podívat do Prahy polovina japonské populace. A schodek státního rozpočtu je pryč.

Fantazie o kandidátech na Hrad: Za ČSSD Zeman. Za ODS Švejnar.

ČSSD by mohla projevit velkorysost a také ochotu kát se za svůj hřích ze zimy 2003 a navrhnout do přímé volby Miloše Zemana. ODS by zase mohla, pokud v prvním kole prezidentské volby neuspěje její kandidát, podpořit ve druhém Jana Švejnara, jenž do něho

Volební modely pro prezidentskou volbu zveřejňované agenturami jsou zatím spíš virtuální hříčkou. Stále totiž schází prováděcí zákon.

Až prezident Zeman jmenuje Klause premiérem...

Pánové by hypoteticky mohli vytvořit tandem značné síly způsobilý roztínat i velké problémy.

Expředseda ČSSD není bytostný levičák, ale pragmatik v hávu nadstranickosti, a proto není jeho podpora ODS ve druhém kole nepředstavitelná.