Jeroným Tejc

Jiří Pospíšil a Jan Hamáček zřejmě míří do vedení sněmovny

Jiří Pospíšil (vlevo, ODS) a Jan Hamáček (ČSSD).

Počet místopředsedů dolní komory se má zvýšit o exministra spravedlnosti z ODS a vlivného člena zahraničního výboru z ČSSD.

Policie jede tak trochu na doraz

Investovat do policie má smysl. Zlepší se podmínky pro stíhání závažných hospodářských kauz a státu se peníze brzy vrátí, píše Jan Schneider.

Jan Schneider 5.11.2012

Má být NKÚ trafikou pro bývalé poslance?

Poslanci budou rozhodovat, zda se do vedení NKÚ dostane Radim Bureš, člověk, který není spjat s politickou stranou.

Proticírkevní demagogie ČSSD aneb Jak ztratit levo-středové příznivce

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka, první místopředseda Michal Hašek a šéf jejích poslanců Jeroným Tejc nevzali v úvahu, že odpor k církevním restitucím může straně zejména v silně katolickém Zlínském, Jihomoravském a Olomouckém kraji i prohrát nadcházející

Billboardovou protirestituční kampaní o sobě vytváří sociální demokracie dojem, že hrubne. Rozhodla se uměřené voliče vyměnit za radikály?

Stranické befely možná brání chaosu v Parlamentu. Jsou ale protiústavní.

V dnešní době si může zahrávat s „vládou stran“ jen stranicky omezený mozek či historií naší země nedotčený politický dobrodruh.

Další sněmovní kolo o Vlastě Parkanové bude v červenci

Mandátový a imunitní výbor nedal žádné doporučení ohledně vydání exministryně obrany a současné místopředsedkyně sněmovny k trestnímu stíhání.

Výstup z jednání o vydání Parkanové: Černochová za dveře!

Mandátový a imunitní výbor nepustil na své jednání poslankyni Janu Černochovou, jež si chtěla vyslechnout debatu o vydání Vlasty Parkanové.

Church restitution bill final reading Friday

ČSSD deputies club chairman says delaying consideration of the bill a few months would give politicians time to reach a compromise 

Toskánský „pizza-boy“ chce obrodu pro středočeskou ČSSD. Opět nejde o vtip.

Zájmy velkých energetiků zná Milan Urban jistě dobře, tráví-li s nimi i společné dovolené v Toskánsku.

Rathova kauza může pomoci zpět na kandidátku poslanci Milanu Urbanovi. Šéf středočeské ČSSD Richard Dolejš to ale striktně odmítá.

Středočeská ČSSD se zabejčila

Rozdmýchá krajská buňka ČSSD vnitrostranickou válku? Celostátní vedení se nyní zřejmě vloží do sporu kolem změn po Rathově kauze.

BIS má přijít až o čtvrt miliardy korun. Je to likvidační?

Ředitel Bezpečnostní informační služby Jiří Lang si dle informací ČESKÉ POZICE počátkem května při slyšení v Senátu posteskl na krácení výdajů.

Ministerstvo financí navrhuje škrty 250 milionů korun v rozpočtu tajné služby. Podle politiků ČSSD by ji to mohlo položit.

Czech spy service faces budget cut – or liquidation?

Ředitel Bezpečnostní informační služby Jiří Lang si dle informací ČESKÉ POZICE počátkem května při slyšení v Senátu posteskl na krácení výdajů.

FinMin proposes cutting Kč 250 million from the intelligence service budget; Social Democrats say it could kill the BIS

Martin Shabu 22.5.2012

Kardinál Vlk k restitucím: Církve by mohly nabídnout vládě odklad splátek

Odklad splácení finančního odškodnění církvím by mohl být pro vyřešení majetkového vyrovnání klíčový.

Pražskou ČSSD cloumá dienstbierovská guerilla

Senátor Jiří Dienstbier rozvířil dění v pražské ČSSD, ale sám o funkci jejího šéfa usilovat nehodlá. Stane se jím někdo z okruhu poslance Petra Hulinského, jenž vedl pražskou sociální demokracii do konce loňského roku?

Komunální politici kolem senátora Jiřího Dienstbiera sepsali manifest, který ostře kritizuje klientelistické poměry v pražské ČSSD.

Političtí burani nejsou jen na levici

Pravicoví „křupani“ se maskují dobře padnoucími obleky a botami z krokodýlí kůže. A navíc řídí luxusní vozy s otřesnými SPZ.