Jeroným Tejc

Políček Zemanovi a Haškovi: Sobotkova stínová vláda

V souboji prvních dvou mužů ČSSD zvítězil předseda strany. Svými lidmi obsadil důležité posty stínové vlády, haškovci jen paběrkují.

Zapomněl snad ministr vnitra, jak funguje policie?

Neměl by se ministr vnitra Jan Kubice chytnout za nos a vypracovat konečně pořádnou zprávu o pronikání organizovaného zločinu do veřejné správy?

Bývalý policista Zdeněk Ondráček usvědčuje bývalého policistu Jana Kubiceho z neznalostí, jichž by se nedopustil ani žák na policejní škole.

Nekonečná sága: Návrh zákona o úřednících připravila i ČSSD

Podrobnosti vlastního návrhu zákona o úřednících sociální demokraté představí příští týden.

Klíčové posty ve stínové vládě ČSSD: jen pro zkušené „pardály“

Stínové trio Sobotka-Urban-Škromach by mohlo těžit ze svého společného vládního působení v období 2002 až 2006.

Míří Michal Hašek na post ministra financí?

K náhradě za prostořekého Jana Mládka se nakonec schyluje. Novým stínovým ministrem financí má být první místopředseda ČSSD.

Politická poprava Jana Mládka je nepravděpodobná

Předseda ČSSD Bohuslav Sobotka se aktuálně zabývá obměnou stínové vlády. Její finální podobu by měl dle svých slov dokončit v horizontu několika týdnů. Dotknou se změny stínového ministra financí?

Stínový ministr financí ČSSD se po svých neobratných vyjádřeních na adresu živnostníků a penzistů zdál být politikem na odpis. Není.

Levicový prezident. Levicový senát. Jaký bude Ústavní soud?

Veřejnost bude muset pečlivě hlídat, zda Miloš Zeman jmenuje ústavními soudci odborníky, či zda například nesplácí volební dluhy.

Volba Miloslava Kaly prezidentem NKÚ nepřekvapila

Díky dohodě ČSSD a ODS poslanci zvolili šéfem Nejvyššího kontrolního úřadu dosavadního viceprezidenta. Vládní koalice svého člověka nenašla.

Zemanova trefa do brňavky: modifikace volebního systému

Když se stal Miloš Zeman prezidentem, k hrůze mnohých se drží tématu: zavést takzvané panašování i ve sněmovních volbách.

Exministr Martin Pecina: Nechci korýtko, ale výzvu

Poté, co se rozkmotřil s ČSSD, se bývalému poslanci, bývalému předsedovi antimonopolního úřadu a exministru vnitra naskýtá nová politická příležitost.

„Jestli SPOZ bude chtít pomoci, ČSSD se nezmátoří a bude mi to dávat smysl, vypomohu,“ říká jeden z možných budoucích lídrů zemanovců.

Kdo povede NKÚ? A koho pošle do boje Kalousek?

Do pátku musejí strany nominovat kandidáty na šéfa NKÚ. ČSSD potvrdila, že jejím uchazečem bude opět viceprezident úřadu Miloslav Kala.

Měsíc a půl od svého spuštění církevní restituce stále zadrhávají

Proč si stát zkomplikoval vydávání majetku církvím? Bude je vyplácet dluhopisy? A jak restituční zákon posoudí „levicový“ Ústavní soud?

Kdo povede nejvyšší kontrolory? Strany navrhly pět kandidátů.

Aktualizováno. Kandidáti na nového prezidenta NKÚ: Dana Trezziová, Zdeňka Horníková, Miloslav Kala, Vladimír Koníček, Josef Novotný.

Jak dopadne boj o cigaretový dým?

Poslanci budou příští rok rozhodovat o tom, zda úplně zakázat kouření v restauracích. Očekává se tlak ze všemožných stran.

Karolína Peake nedostane za utajené miliony ani pokutu!

Karolína Peake vytvoří novou platformu v Poslanecké sněmovně.

Vicepremiérka chybu přiznala, nicméně od jejího prohřešku uplynul více než rok, a je tak dnes již promlčený.