BIS

BIS a NBÚ hlídají proces propojení podniku Čepro s rafinériemi

Porada ekonomických ministrů schválila materiál, jímž startuje proces majetkového vstupu zahraničních rafinérií do české strategické firmy.

Elite detectives leaving Czech anti-corruption police force in droves

Útvar odhalování korupce a finanční kriminality přijde o další dva špičkové vyšetřovatele.

ÚOKFK leadership say investigations into high-profile corruption cases won’t be hampered, but police investigators are skeptical

Pospíšil podal dvě kárné žaloby na brněnské krajské soudce

Ministr spravedlnosti navrhl, aby byl místopředseda Krajského soudu v Brně Jan Kozák zbaven funkce a jeho předseda Pořízek potrestán důtkou.

Jak to bylo s Romanem?

Okolnosti odchodu mocného generálního ředitele z čela ČEZ analyzuje István Léko.

Veřejnost proti korupci chce vyšetřovací komisi ke zprávě BIS

Korupce metastázuje z hospodářské kriminality v hrozbu právnímu státu a demokracii a může ohrozit suverenitu země, tvrdí občanské sdružení.

Kárná žaloba na soudce Kozáka: Budou Pospíšilovi stačit další údaje od BIS?

Lidové noviny se podívaly na případ konkurzu OP Prostějov a brněnského soudce Jana Kozáka. A zjistily, že ten možná není vhodným příkladem.

Ministr Pospíšil chce podat kárné žaloby na konkrétní soudce

Bezpečnostní informační služba dodala ministrovi munici na soudce, ti budou zároveň po BIS žádat „zpřesnění“ jejích veřejných výroků.

BIS mluví o „nespolehlivosti“ českých soudců. Ti se kritice brání

Bezpečnostní informační služba zveřejnila poměrně alarmující zprávu za loňský rok. Sofistikovaná korupce prý míří i do justice.

Breivik sent manifesto to dozens of Czechs

Some 200 right-wing extremists turned out for a June rally of the DSSS in Přerov. Romea claims that at previous demonstrations, police failed to make arrests

Ahead of carrying out the Oslo bomb attack and shooting massacre, Breivik emailed ‘West European patriots’ at Czech addresses

Norwegian police probe Breivik’s Czech connections

Anders Behring Breivik dle svého právníka uznal svou odpovědnost. „Uvědomoval si, že obě akce byly hrůzné, podle jeho mínění však byly nezbytné,“ uvedl pro norská média Breivikův právník Geir Lippestad.

Norwegian police are seeking Czech help to try and work out whether the Oslo mass killer was alone in preparing his slaughter

O bývalé šéfy tajných služeb se musí stát postarat. Je to bezpečnější.

Po uplynutí jasně vymezené doby zpravodajec doslova nabitý informacemi post opustí. A v tu chvíli vyvstane otázka: Kam s ním?

Mechanismus, jak bývalé superagenty zaměstnat ve státní správě i po skončení jejich funkčního období, by měl být popsán v zákoně.

Dealing intelligently with the Czech spy services

Po uplynutí jasně vymezené doby zpravodajec doslova nabitý informacemi post opustí. A v tu chvíli vyvstane otázka: Kam s ním?

Specific legislation is required for the intelligence services including provisions for out-going directors.

Martin Shabu 21.7.2011

Budou i šéfové tajných služeb stříhat metr?

Když je ředitel tajné služby dobrý, je deset let málo. Když tomu tak není, je deset let k nepřežití.

Pro ředitele zpravodajských a bezpečnostních složek jsou vhodná dvě pětiletá funkční období. Avšak nikoliv bezprostředně po sobě!

Czech gov’t seeks term limits for secret services chiefs

Draft law would limit the mandates of BIS and ÚZSI bosses in a bid to reduce risk of abuse of power and boost political independence

Šéfové tajných služeb by mohli být jmenováni maximálně na dvakrát pět let

V návrhu zákona o generální inspekci je vloženo i časové omezení mandátu ředitelů BIS a ÚZSI s cílem posílit nezávislost státních agentů.