ABL

VV unravelling amid fresh criminal charges

The in-party allegations of corruption that center on Transport Minister Vít Bárta could lead to Public Affairs’ (VV) ouster from the three-party governing coalition

Public Affairs (VV) is imploding in the wake of criminal complaints filed by its own MPs against party first deputy chairman Vít Bárta

Bárta stronger than Nečas

Public Affairs (VV) de facto chief Vít Bárta has left the Cabinet — and more may follow — but he remains a political puppet master

President refuses to accept ministers’ resignations

President Klaus has called a time-out on debate over which ministers’ heads should roll

Klaus wants Nečas to submit a plan on how a new government will function before he’ll accept any Cabinet-level resignations

Tom Jones 11.4.2011

Dluží ABL, bývalá firma Víta Bárty, téměř 18 milionů na daních?

Majiteli firmy nelze určovat, jakou si má vyplatit odměnu, ale je-li zjevně nepřiměřená, nemůže nadstandarní část uplatňovat jako náklad.

MfD: Ministr školství Dobeš napsal studentce seminárku

Ministr školství Josef Dobeš zdůvodňoval zásadní změny uskutečněnými audity, které ale byly překvapivě rychlé – jasno měl po šesti dnech od zadání a podpisu smluv.

ČSSD již včera požadovala ministrovu rezignaci kvůli špatnému vedení resortu, teď se ukázalo, že Dobeš psal své poradkyni seminární práci.

ABL versus MF Dnes: To není Bártův problém

Se zájmem sledované vystoupení exmajitele ABL bylo poměrně věcné. Je však otázkou, zda vůbec mohlo vnést do případu jasno.

O politickém sledování v Praze 11 toho pořád víme zatraceně málo.

Koaliční Czech made: Poperem se mezi sebou a hurá na korupci!

Do konfliktu „VV versus ODS“ se zapojit i premiér Petr Nečas (ODS, vlevo) a ministr dopravy Vít Bárta (Věci veřejné).

Česká politika jako by opouštěla zasedací místnosti, kabinety a kuloáry a přesouvala se do novin, televize a rozhlasu.

Opravdu Nečas chce, aby Bárta promluvil?

Ministr Vít Bárta (Věc veřejné) zatím premiérovi Petru Nečasovi (ODS) nevyjasnil, jak to bylo se sledovačkou politiků na Praze 11, kterou dělala agnentura ABL.

Je stěží uvěřitelné, že média poutá více to, komu agentura ABL patřila, a nikoliv to skutečně skandální, zda a kdo si sledování „P11“ objednal.

Dobyli ministerstvo školství!

Náměstek ministra školství Kryštof Hajn pózuje fotografovi Ondřejovi Pýchovi na památkově chráněných neorokokových kamnech velké umělecké hodnoty a ceny.

Resortu ministra Josefa Dobeše (VV) hrozí správní řízení za troufalé fotky náměstka Kryštofa Hajna