Ministerstvo kultury

Jdeme správnou cestou. Ředitel Národního divadla se pochválil.

Informace o dění kolem Národního divadla jsou v rozporu s elementární logikou.

Ministerstvo mlčení. Kdy promluví Alena Hanáková?

Kdy bude vypsáno výběrové řízení na nového šéfa Národního divadla a jak bude dál fungovat tato státní instituce? Netušíme.

Stojí ministr Kalousek o dirigenta Bělohlávka?

Dirigent Jiří Bělohlávek vymění Londýn a Symfonický orchestr BBC za Prahu a Českou filharmonii.

Budoucí šéfdirigent České filharmonie dříve už dvakrát rezignoval na funkci a odešel, když mu politici nesplnili slíbené garance.

Kalousek si vzal umělce jako rukojmí. Ale proč vlastně?

Platy muzikantů v České filharmonii a Národním divadle se navzdory slibu ministerstva kultury zatím nezvýšily. Může za to ministr financí.

Náměstek Zdráhal odchází z ministerstva kultury. Co bude s Národním divadlem?

Zastánci samostatnosti Státní opery Praha slaví. Podaří se jim zvrátit transformaci české první scény?

Vzkřísí Bělohlávek Českou filharmonii?

Dirigent Jiří Bělohlávek vymění Londýn a Symfonický orchestr BBC za Prahu a Českou filharmonii.

Jiří Bělohlávek bude od podzimu 2012 novým šéfdirigentem České filharmonie. Vrátí ji mezi deset nejlepších symfonických orchestrů světa?

„Skandální“ vize ředitele Rösela: Národní galerie by měla spolupracovat s Prahou

Šlo by však o průlom, protože ministerstvo kultury a pražský magistrát – a tudíž i jimi zřizované instituce – spolu vůbec nemluví.

Může kultura vyhrát nad nevzdělanými a hloupými politiky?

Jak je to s tím Národním divadlem? „Nebyla odvaha si klíčové otázky jednoznačně položit a stejně jasně na ně odpovědět, protože by se muselo nahlas říct, kolik taková věc stojí,“ tvrdí JIří Šesták.

Potřebujeme nejlepšího ředitele Národního divadla a je jedno, jestli má blíž k ČSSD nebo k ODS, míní šéf Jihočeského divadla Jiří Šesták.

Kde najít ředitele Národního divadla? Každá rada marná.

Zarážející je, že o osud Národního divadla nejeví zájem hlavní město Praha, které z jeho činnosti ekonomicky i kulturně profituje.

Hraje se nejen o šéfa Národního divadla, ale znovu i o samostatnost Státní opery

Ministryně kultury Alena Hanáková se chystá vypsat nové výběrové řízení na šéfa Národního divadla za nových podmínek. Ty by mohly přesvědčit Daniela Dvořáka (vlevo), nyní ředitele Národního divadla Brno, aby se o post ucházel. A naopak by mohly ztížit po

Podmínka, aby budoucí ředitel respektoval sloučení obou kulturních institucí, by mohla z nového výběrového řízení zmizet.

Dění kolem výběru nového šéfa Národního divadla zavání fraškou

Ministerstvo kultury překvapivě zrušilo výběrové řízení na šéfa divadelního svatostánku, ale brzy chce vyhlásit další. Snad se věc povede.

Krotitel dluhů Tomáš Prouza chce být ředitelem Národního divadla

Pokud se podaří dotáhnout transformaci Národního divadla do konce, bude to znamenat pro všechny kvalitní zaměstnance zlepšení jejich postavení, říká kandidát na ředitele ND Tomáš Prouza.

Mám ze státní i soukromé sféry dostatek zkušeností na to, abych s dobře postaveným týmem vše potřebné v ND zvládnul, věří si Prouza.

Vláda hledá krmení pro filmový fond, média vrčí

Do státního fondu kinematografie by mělo ročně plynout celkem až 300 milionů korun. I od poskytovatelů internetových videoslužeb.

David Kasl 2.3.2012

Internet v knihovnách? Priorita, na niž prý nejsou peníze.

Předražený Projekt internetizace knihoven by dnes už nemusel stát ani zdaleka 100 milionů korun ročně. Kdyby to nějakého úředníka zajímalo.

Jak ministryně Hanáková vyvolala vzpomínku na Bessera

Cožpak ministr či politik na podobné byrokratické výši neprochází alespoň minimální mediální průpravou?