Dopravní podnik hlavního města Prahy

Příběh o panu Prskavcovi: Pohádkový job v pražském dopravním podniku

Michal Prskavec byl šéfem právního odboru dopravního podniku hlavního města pouhých 103 dnů. Jako odměnu si odnesl 330 tisíc korun.

Předseda Zemanovců Mynář: Budujeme lepší a zodpovědnější ČSSD

Vratislav Mynář se prý se Zemanem, který je čestným předsedou SPOZ, poznal až při budování strany.

Po sněmovních volbách 2010 to vypadalo, že strana postavená na odkazu Miloše Zemana vyhasne. Jenomže opak je pravdou.

Sbal prachy a vypadni! Verze pražský dopravní podnik.

Jaroslav Stůj vedl dopravní podnik hlavního města dva měsíce. Když přišel o místo, dostal na rozloučenou 2,6 milionu korun.

Ondřej Koutník 10.5.2012

Šéfem pražského dopravního podniku je Čechoameričan Lich

Vladimír Lich pracoval před rokem 1989 v USA v poradenství a také podnikal.

Úkolem krizového manažera bude stabilizace a zefektivnění městské firmy. Forenzní audity prověří systém přidělování veřejných zakázek.

Dopravní podnik povedou manažer Lich a politik Nouza

Klíčové zasedání dozorčí rady provázela aféra s údajným úplatkem pro vlivného odboráře. Podle primátora jde o provokaci.

István Léko 9.3.2012

Boj bez rukaviček: Sleduje Vaše svoboda novináře?

Spoluvlastníci advokátní kanceláře Šachta & Partners Marek Stubley (vlevo) a David Michal. Jejich kancelář brzy změní název.

Iniciativa se chlubí, že brojí proti nelegálnímu sledování. Jenže si na web pověsila fotky ze schůzky novinářky s Karlem Randákem.

Odklánějte s Odklon Partners

„Během několika let se nám podařilo vytvořit maximálně nepřehledný systém toku finančních a majetkových struktur tak, aby nebylo v silách jakéhokoli státu či policie cokoli zjistit,“ chlubí se Odklon Partners.

Bezva parta právníků nabízí služby politikům a manažerům, kteří nevědí, kam s penězi.

Šachtovci usilují o zrušení Janečkova protikorupčního fondu

U příležitosti Mezinárodního dne boje proti korupci 9. prosince 2011 ocenil protikorupční fond finančním darem odvážnou úřednici ze znojemské radnice Renatu Horákovou (vpravo).

Aktualizováno. Činnost Nadačního fondu proti korupci považujeme za protiprávní, tvrdí Advokátní kancelář Šachta & Partners.

Mušketýři z protikorupčního fondu: Všichni za Randáka!

NFPK board members, including co-founders Karel Janeček (second from left) and Jan Kraus (second from right), explain the 'WANTED' initiative

Podle zakladatele nadačního fondu Karla Janečka je protikampaň kanceláře Šachta & Partners důkazem, že se fond strefuje do černého.

Nakupujte levně v pražském dopravním podniku! Zn.: Opravny tramvají

Bývalý šéf dozorčí rady DPP a padlý politik pražské sociální demokracie Karel Březina nechce mít s nevýhodným „dealem“ nic společného.

Multikino pražského dopravního podniku: Deset televizorů za 2 mega

Běžná cena jedné obrazovky byla zhruba 28 tisíc korun. Nikoliv však pro pražský dopravní podnik, který za jednu „mašinu“ zaplatil skoro 200 tisíc.

Aktualizováno. DPP tratil zhruba 1,7 milionu korun. Zakázku získala firma, k níž má údajně blízko současný šéf DPP Jaroslav Stůj. Ten byl dnes odvolán.

Primátor zastavil hledání nového šéfa pražského dopravního podniku

V tendru se ukázaly jako relevantní pouze dvě nabídky headhunterů. Znepokojení vyvolal i únik informací z výběrového řízení.

Kauza pražského dopravního podniku: tentokrát kapitola SMSková

Aktualizováno. Nejnovější nitkou jsou SMS jízdenky a hlavním protagonistou firma Crowsnest. Spojující článek? Opět právní kancelář Šachta & Partners.

Podivný tendr na headhuntera, který má hledat šéfa dopravního podniku

Už v době, kdy primátor Svoboda v televizi hovořil o standardním výběrovém řízení, množily se o oné "standardnosti" závažné pochybnosti.

Není vyloučeno, že soutěž bude jen další hezké divadelní představení pro voliče.

István Léko 6.2.2012

Bitva iniciativ: Šachtovi právníci versus „rozvědka Randák“

Zástupci Advokátní kanceláře Šachta & Partners Marek Stubley (vlevo) a David Michal (vpravo).

Projekt Vaše svoboda bude přesvědčivý, až se objasní role kanceláře Šachta & Partners v kauzách pražského dopravního podniku.