Dopravní podnik hlavního města Prahy

V supermoderních pražských tramvajích mohlo hrozit vážné poranění

Zhotoviteli tramvají 15T ForCity – Škodě Transportation – se podařilo závadu u otáčecí plošiny odstranit. Tuto jejich část je třeba vyměnit.

Nečekané obvinění Martina Dvořáka, body pro primátora Svobodu

„Po mém odchodu přinutil primátor Svoboda mé nástupce v rozporu s právními stanovisky podepsat smlouvu s městem, která obrala dopravní podnik o čtyři miliardy korun,“ tvrdí Martin Dvořák.

Už to začínalo vypadat, že primátor Bohuslav Svoboda souboj o prošetření zakázek v dopravním podniku prohrává...

Zakážou Janečkův protikorupční fond?

NFPK board members, including co-founders Karel Janeček (second from left) and Jan Kraus (second from right), explain the 'WANTED' initiative

Městský soud v Praze vyzval NFPK k obhajobě obecné prospěšnosti své činnosti. Spor odstartovaly kauzy v dopravním podniku.

Kde je ten Augiášův chlév v pražském dopravním podniku?

Zpráva auditorské společnosti KPMG, kterou má ČESKÁ POZICE k dispozici, půlmiliardové škody v DPP kvůli předraženým zakázkám nepotvrdila.

Pražský DP si ponechá opravny tramvají, Škoda Transportation ostrouhala

Opravárenská základna tramvají (OZT) v Hostivaři, o niž má zájem plzeňská Škoda Transportation, je jednou z nejlépe vybavených v Evropě a má podle odhadů bezmála dvoumiliardovou hodnotu.

Dopravní podnik hlavního města upustil od outsourcingu závodu v hodnotě bezmála dvou miliard korun a chystá jeho expanzi do Evropy.

Chystá se pražský dopravní podnik k privatizaci autobusové flotily?

Známe plán, o němž se v DPP mluví: vytvořit dceřinou firmu, do ní vyvést část autobusů a poskytovat dopravu z Prahy do Středočeského kraje.

Ondřej Koutník 22.12.2012

Odboráři DPP napsali novému řediteli: Opravnu tramvají nedáme!

Kvůli dílnám je šéf pražského dopravního podniku Milan Křístek v klinči. Z jedné strany na něj tlačí odboráři, z druhé Škoda Transportation.

Policie opět zasahovala v pražském dopravním podniku

Dle informací ČESKÉ POZICE si kriminalisté přišli mimo jiné pro dokumenty, které jí podnik v uplynulých týdnech odmítal vydat. 

Musím končit, jsem v metru. O volání z tunelů pražské podzemky můžeme dál jen snít.

V barcelonském metru si zavoláte i za jízdy. Proč to nejde v Česku? Dle mobilních operátorů kvůli stamilionovým počátečním investicím.

Jak dopadl „psycho“ test kandidátů na nového šéfa DPP?

Výsledky posilují nejasnost, na základě čeho a za jakým účelem vlastně postoupil do finálového kola exministr dopravy Radek Šmerda.

Ondřej Koutník 6.12.2012

Pražská koalice si otestuje soudržnost na změnách v dopravním podniku

Dozorčí rada projedná personální šachy v managementu DPP. Prosadí-li ODS své favority, posílí vliv v největší městské firmě na úkor TOP 09.

Odolá nový generální ředitel DPP dravcům ze Škody Transportation?

Šéf pražského dopravního podniku Milan Křístek v rozhovoru pro Hospodářské noviny vyloučil napojení na Martina Dvořáka nebo na Iva Rittiga.

Rozehrává se miliardová hra o opravny tramvají

Opravárenská základna tramvají (OZT) v Hostivaři, o niž má zájem plzeňská Škoda Transportation, je jednou z nejlépe vybavených v Evropě a má podle odhadů bezmála dvoumiliardovou hodnotu.

Dle zaměstnanců by bylo nesmyslné zbavovat se něčeho, co může pražskému dopravnímu podniku vydělávat. Myslí si to i nové vedení DPP?

Bohuslav Svoboda: Politika je jiná, než jak si ji představují manipulátoři z pozadí

„To, co jsem považoval za důležité – totiž dostat se do výkonné rady – se mi na kongresu povedlo. V uvozovkách jsem si splnil své cíle, více nebylo na pořadu dne,“ vysvětluje Bohuslav Svoboda.

Rozhovor s primátorem o kongresu ODS, nových místopředsedech strany, o situaci v pražské koalici či privatizaci dopravního podniku.

Ondřej Koutník 13.11.2012

Podepsala zlaté padáky, teď je ekonomickou šéfkou dopravního podniku

Informaci, že se Magdalena Češková stala novou ekonomickou ředitelkou pražského dopravního podniku, firma před médii nijak neventilovala.