Pavel Bém

Jak si Pavel Bém vychutnával konec Bohuslava Svobody

„Když jsme my vládli, také jsme se přeli, ale v konečném důsledku při složitých debatách vždy někdo bouchnul do stolu a řekl, jak postoupit v daném problému kupředu,“ míní bývalý primátor hlavního města z let 2002 až 2010.

„Vše je rámováno nejhoršími lidskými vlastnostmi, jako je závist, pokrytectví, farizejství,“ řekl k situaci v Praze její bývalý kapitán.

Krizi na pražském magistrátu zřejmě spustil nedodržený slib z roku 2011

Počátek rozpadu koalice je třeba hledat při jejím zrodu. Primátor Bohuslav Svoboda údajně TOP 09 slíbil, že nebude křeslo obhajovat.

Jakub Kalenský 21.5.2013

Největší rekreační areál v Praze? Spíše kšeft pro těžaře štěrkopísku.

Původní plán počítal s postupným vytěžením pro čtyři jezera. Pravděpodobnější je však návrh Městské části Praha 16, dle nějž má být pouze jedno.

Rada hlavního města neschválila původní plán radotínských „Slapů“ u soutoku Berounky a Vltavy. Nejspíš ale projde jeho mírnější varianta.

Jan Charvát 20.5.2013

Začíná soud v kauze Opencard: Kde jsou velké ryby?

Je to proklaté dědictví, na něž zatím dojíždějí všichni, jen ne ti, kteří průšvihový projekt před sedmi lety „porodili“.

Tři otázky pro Tomáše Martince: o švýcarských kontech Romana Janouška

Vyšetřování kauzy z roku 2008, v níž jde o stamiliony, se jeví čím dál podezřelejší.

Pružnost policejního důstojníka Martince

Jaké politické krytí má vlastně odstupující ředitel protikorupční policie?

Boris a Blanka – to není ideální vztah!

Poslanec Šťastný je přesvědčen, že tunel Blanka byl vysoutěžen za přibližně 37 miliard korun. Že by už zapomněl na sázku Pavla Béma?

Miluj ODS za pětku

Dotovaný párek jako hezký, byť zjednodušený příklad dnešní politické reality, v níž už nehraje roli pravice či levice, ale jenom cena.

Pavel Pokorný 2.5.2013

Boris Šťastný: Být primátorem, Opencard vyřeším ze dne na den!

„Co se týká celostátního vedení strany, zvažoval jsem kandidaturu na místopředsedu na posledním kongresu. V určitou chvíli jsem však férově v zájmu ODS řekl Petru Nečasovi, že nechci být opoziční místopředseda,“ říká poslanec a bývalý pražský předseda OD

„Dnes vidím jen boj o moc a o křesla, která se lidem rozpadávají pod zadkem. Nevidím vizi, nevidím lídrovství,“ smutní konzervativní bijec ODS.

Dream Team Poslanecké sněmovny: Zahajovací jedenáctka

Ať si ministr financí strčí svůj půlmilion na podporu parlamentního fotbalového týmu za klobouk. Tenhle mančaft prostě do zahraničí musí!

Jak si Svobodova parta kazí revoluci na radnici

Koalici Bohuslava Svobody se zatím nepodařilo vyřešit několik malérů z minulé éry – a to i kvůli vlastním zásekům.

Ondřej Koutník 23.4.2013

Kosmetická ofenzíva ODS. A nemůže být jiná.

Pro lidi určitých zájmů možná „modří“ přestali být perspektivní a v očekávání volebního neúspěchu se přeorientovávají na jiné partnery.

Pražský tunel získal nová jména. Zbývá „maličkost“: Kdy se jím projedeme?

Pojmenování dílčích částí tunelového komplexu Blanka schází originalita a projev úcty k bývalému vedení pražské radnice.

Opencard: Lekce Bémovy party jak zatočit s politickými zajíci

Bývalý radní Miroslav Poche (ČSSD), jenž v roce 2010 proslul skandálem s financováním ČSSD a představuje jednu z tváří bývalého vedení pražské radnice, s úsměvem na rtu griluje někdejší disidentku a dnes radní pro informatiku Evu Vorlíčkovou (TOP 09).

Političtí profíci staré gardy si v přímém přenosu vychutnávají nynější vedení hlavního města.

Kauza Opencard: Že by se pražským policistům už tolik nevěřilo?

Úkony v případu předražené karty pro Pražany prováděla „protimafiánská“ policie místo protikorupční, navíc expozitura v Budějovicích.