Agrofert Holding zvýšil zisk téměř na šest miliard korun

Konsolidované tržby skupiny stouply o sedm procent – na 92,1 miliardy korun. Zejména díky nárůstu poptávky v chemickém odvětví.

Společnost Agrofert Holding, kterou tvoří zhruba dvě stě firem, zvýšila loni konsolidovaný čistý zisk na 5,97 miliardy korun ve srovnání s 3,73 miliardami v roce 2009. Hlavním důvodem bylo výrazné oživení hospodaření podniků chemického odvětví. Naopak zhoršenou výkonnost zaznamenala zemědělsko-potravinářská oblast a ta, jež se zabývá převážně obchodní činností, informovala dnes společnost, kterou ovládá podnikatel Andrej Babiš.

Konsolidované tržby za prodej zboží, výrobků a služeb stouply na 92,14 miliardy korun. To znamenalo meziroční nárůst o 7,3 procenta. Podepsal se na tom nárůst poptávky v chemickém odvětví a zvýšení výkonnosti v potravinářství, zejména v oblasti zpracování masa a výroby masných výrobků.

K výsledku přispěly i nové akvizice, jako je nákup společností KMOTR – Masna Kroměříž a Krahulík-MASOZÁVOD Krahulčí. Bilanční částka vzrostla přibližně o čtyři miliardy – na 73,34 miliardy korun. Bankovní úvěry oproti minulému roku poklesly o 873 milionů – na 20,09 miliardy korun.