Totalitarismy komunismu, nacismu a islamismu lidstvo nespasily

Totalitní lídr.

Totalitarismus není omezen na 20. století, pouze v něm vyvrcholily ideje, postoje a plameny, jež doutnaly v dějinách a které ani dnes nejsou naprosto uhašené. Je věčným pokušením lidského rodu. Jeho protagonisté zbožšťují sami sebe a myslí si, že mají právo hrát si na bohy. Těmito „mesiáši“ však zmítá satanská pýcha. Píše Roman Joch.

DEBATA Jana Macháčka: Je třeba zvýšit bezpečnostní nároky na Huawei

Závislost na čínských technologiích a jejich případné zneužití pro čínské státní zájmy se v uplynulých měsících a letech staly jednou z nejdůležitějších otázek evropské bezpečnosti. Spolupracovník LN Jan Macháček se ptá: Jak má Česká republika postupovat v případě 5G sítě a firmy Huawei?

Jan Macháček 20.2.2020

Úprava dědičné informaci bílých krvinek: Zbraň proti rakovině

Tým vedený Carlem Junem z Pensylvánské univerzity použil v průlomovém experimentu u tří pacientů s rakovinou v pokročilém stadiu revoluční techniku genového inženýrství CRISPR-Cas9.

Návrat Lidových milicí po 30 letech. Nikoli v Česku, ale v Maďarsku

Maďarští komunisté vylezli z facebookových skupin, zvolili si kostým levicových liberálů a obnovili nevládní neziskovou organizaci Tradicionalistický milicionářský spolek.

István Léko 21.2.2020

Požáry v Austrálii nejsou prvním varováním před změnami klimatu

Austrálii sužují ničivé požáry

Byly hojně diskutované rozsáhlé australské požáry, které začaly v září 2019, ale intenzity nabyly na přelomu let 2019 a 2020, klimatickým budíčkem pro lidstvo, nebo jejich poselství opět vyšumí v diskusích na sociálních sítích, kdo za to může, jak se už stalo? V čem byly jiné? A dá se jim předcházet? Odpovědět se snaží Václav Cílek.

Globální oteplení může za požáry. Ale tato příčina není jistá

Okolí Canberry.

Ve světě hoří víc a hůř, než se čekalo. Velkými požáry však trpí oblasti, které chtěli lidé zbavit malých ohňů, přestože ty je mnoho tisíciletí udržovaly a omlazovaly. Oheň není cizorodý. Hoří hlavně lesy okolo měst – jenže to jsou umělé výsadby a v tom rozsahu tam nikdy dřív nebyly. A lesa přibývá u nás i na světě. Píše Jiří Sádlo.

Australské plameny: Mstí se klima za nedostatek ochrany?

Austrálii sužují mohutné požáry. Na snímku jezero Conjola v Novém Jižním Walesu...

Divoké požáry trvají déle a jsou ničivější nejen v Austrálii, ale i na západě USA, ve Středomoří, jižní Africe a střední Asii. Ty australské otvírají otázky – od obecných, jak moc za ně může změna klimatu, až po praktické, jak se naučit žít s rizikem. Možná bude nutné budovat okolo obydlených míst struktury, jež postupu ohně zabrání.

Fórum

Virtuální realita lásce nepřeje. Je třeba návrat k osobnímu setkání

Dobro a zlo.

Nebezpečí technologizace lásky spočívá ve vzniku odpojených zombií, znuděných konzumentů her, v nichž jsou virtuální zombie nemilosrdně stříleny. Jen však do chvíle, než „vrátí úder“ a přijmou tyto konzumenty mezi sebe.