Carl Gustav Jung byl nejen psycholog, ale i výtvarný umělec

Švýcarský psychoterapeut Carl Gustav Jung (1875–1961).

O švýcarském psychoterapeutovi Carlu Gustavu Jungovi (1875–1961) dlouho nikdo netušil, že celý život maloval. Až nedávno začala být tato jeho činnost odhalována a zveřejňována. Zatím posledním výsledkem je kniha Umění C. G. Junga, jež přináší řadu obrazového materiálu i studií zabývajících se Jungem tvůrcem, kritikem a analytikem.

Výstava Michaela Rittsteina: Obrazy, u nichž se válíte smíchy

Velkolepý je správný přívlastek k dílu výtvarníka Michaela Rittsteina. Pavel Matocha na poslední chvíli shlédl jeho výstavu Ve vlnách v Jízdárně Pražského hradu. A již dlouho se tak dobře nebavil.

Pavel Matocha 19.1.2020

Po brexitu je třeba mít větší obavy o osud EU než Velké Británie

Důsledkem odchodu jedné ze tří klíčových ekonomik a absence britského ducha bude rozval Evropské unie. Schopnosti Britů, jako je zdravý rozum, jsou nenahraditelné. Kvůli ztrátě Británie, byrokratickým předpisům, planým deklaracím a nárokům bez odpovědnosti se EU stane invalidou.

Katolické církvi sluší konzervativní investování, do pozemků, budov

„Pro mě je reputace zcela zásadním kapitálem katolické církve, důležitější než ekonomická prosperita,“ říká v rozhovoru 48letý generální sekretář České biskupské konference Stanislav Přibyl.

Pokud někdo v Praze postaví byty, budou to developeři

Petr Beneš, ředitel společnosti Geosan Development.

Navzdory horentním částkám, které se v Praze platí za nové byty, developeři prozatím nouzi o kupce nemají. „Hodně se kupuje na investici. Mezi investory jsou Izraelci, Němci, a především Rusové. Žije jich zde dost, a pokud mají možnost investovat, volí nemovitosti,“ říká v rozhovoru Petr Beneš, ředitel společnosti Geosan Development.

Odstranění národních vlaječek ze stolků europoslanců je hloupé

Nový šéf Evropského parlamentu David-Maria Sassoli (frakce S&D).

Podle předsedy Evropského parlamentu Davida Sassoliho nemají státní vlajky na stolech europoslanců v jednací síni co dělat. Tento čin však zasahuje národní kořeny a cítění mnoha europoslanců, a zejména mnoha občanů členských zemí EU. A zapadá do dlouhodobého cíle bruselských elit – oslabit význam národních států. Píše Pavel Matocha.

Pavel Matocha 21.1.2020

ČEZ musí investovat do elektrárny Počerady. Kvůli ekologickým normám

Novým majitelem hnědouhelné elektrárny Počerady bude od roku 2024 skupina...

Uhelnou elektrárnu Počerady má v roce 2024 převzít společnost SEV.en Pavla Tykače. Elektrárna však za uplynulý rok do ovzduší vypustila zhruba 229 kilogramů rtuti, přičemž toto množství je třeba kvůli novým limitům Evropské unie výrazně snížit. Problém ČEZ nemůže přenechat novému majiteli, neboť limity začnou platit už v srpnu 2021.

Roman Šitner 21.1.2020

Fórum

Veřejná diskuse o eutanazii by se neměla vést ideologicky

Debata o zavedení eutanazie se znovu vrací do Česka.

David Černý se domnívá, že od kritika eutanazie Marka Váchy by bylo možné očekávat etickou analýzu na úrovni odpovídající jeho postavení v akademické obci. Bohužel tomu tak není.

David Černý 18.1.2020

Vybrané komentáře