Stát hodlá urychlit vyvlastnění pozemků pro stavbu vodních děl

Vodní nádrž - pro stát pomocník proti suchu, pro ekology zátěž.

Vedle přírodních opatření jsou nádrže nezbytné, aby Česko boj s nedostatkem vody neprohrálo. Proto se má vodním stavbám dostat stejného benefitu, jímž už od září disponují dálnice, železnice a produktovody – rychlejší a snazší vypořádání s majiteli pozemků, kde se má stavět či opravovat, když dlouho blokují projekt ve veřejném zájmu.

KUČERA: Proč jsem demonstroval proti Babišovi a budu pokračovat

Na článek Václava Makrlíka Ať demonstranti proti Babišovi počkají do příštích voleb zareagoval Jakub Kučera. Podle něho stoupenci Andreje Babiše nechápou, o co demonstrantům proti současnému premiérovi jde, a je otázkou je, co rozumějí pod demokratickým právním státem, přičemž zaráží jejich míra nepochopení, že to někdo vidí jinak.

Jakub Kučera 18.12.2018

MAKRLÍK: O co usiluje Andrej Babiš

Po převratu v roce 1989 měl Andrej Babiš na vybranou. Buď zůstat zaměstnancem nějakého podniku zahraničního obchodu, nebo se udělat pro sebe. Zvolil druhou možnost. Na rozdíl od jiných, kteří se touto cestou vydali, vytvořil své impérium legálně, podle legislativy vytvořené Klausovou, Zemanovou a dalšími vládami. Píše Václav Makrlík.

Václav Makrlík 18.12.2018

Je zneužívání mladistvých kněžími jen jejich selháním?

Příčinou krize katolické církve není sexuální zneužívání dětí, ale homosexuální životní styl řady duchovních.

Mzdy opět vzrostly. Chudší Češi se dotahují na lépe vydělávající

Lidé ve zdravotnictví a školství by měli dostat přidáno.

Průměrná mzda ve třetím čtvrtletí meziročně vzrostla o 8,5 procenta na 31 516 korun. Nejvíce berou Pražané, skoro 40 tisíc korun, v ostatních krajích se mzdový průměr často pohybuje pod třicetitisícovou hranicí. Pro příští rok odhadují analytici tempo růstu mezd o něco menší než letos, a sice něco kolem sedmi procent.

Vojtěch Wolf 18.12.2018

Vánoční stromky letos nezdražily. Jen větší jedle z dovozu

Radek Melichar prodává stromky na pražském Andělu již několikátým rokem

Letošní sucho pěstitele vánočních stromků příliš nepostihlo, ceny těch běžných jsou většinou stejné jako loni. Češi například za vzrostlou borovici lesní, která patřím k nejlevnějším stromkům, zaplatí od 300 korun jako před rokem. Nezdražují ani nejoblíbenější kavkazské jedle. Přijdou stejně jako loni o Vánocích na 550 až 900 korun.

Vojtěch Wolf 17.12.2018

Superútvaru proti organizovanému zločinu stagnuje výkonnost

Zpravodajské služby.

Národní centrála proti organizovanému zločinu (NCOZ) si ve své výroční zprávě dala pro nejbližší období tyto úkoly: zrychlit a zkvalitnit trestní řízení, zintenzivnit vyhledávání trestné činnosti a zajišťování finančních výnosů zločinců. To se neobejde bez změny pokynu policejního prezidenta pro kauzy, kterými se NCOZ musí zabývat.

Martin Shabu 18.12.2018