Problémy systému přechodné pěstounské péče politiky moc nezajímají

Pěstouni: Manželé Hláskovi miminko přivezli před několika dny z porodnice.  Přivítaly ho i jejich dvě vlastní dcery

Před šesti lety začali v České republice oficiálně pracovat přechodní pěstouni. Lidí, již umějí nahradit problematické ústavy, ale po počátečním zájmu ubývá. Stát sice náhle objevil, že náhradní rodinná péče je lepší než ústavy, ale dočasní pěstouni dostávají do péče najednou děti od nula do 18 let, což mnozí z nich obtížně zvládají.

Miroslav Petr 14.12.2019

DEBATA Jana Macháčka: Česká vláda by neměla škrtit své investice

Se zpožděním se u nás projevuje pokles německého průmyslu, především kde je provázanost na dodávky německému automobilovému průmyslu. Spolupracovník LN Jan Macháček se ptá: Má na pokles německého průmyslu reagovat česká vláda?

Jan Macháček 12.12.2019

Privatizační problémy byly zhruba pět miliard z bilionu korun

„Privatizace získala punc něčeho nepovedeného. Nepravdivý punc,“ říká v rozhovoru ekonom a bývalý náměstek ministra pro privatizaci Roman Češka.

Orwellův román 1984 je i po 70 letech od prvního vydání aktuální

George Orwell se ve svém slavném románu 1984 z roku 1949 ukazuje více středoevropským myslitelem než samotní Středoevropané.

V českém vzdělávacím systému není vize, na níž by byla shoda

Jiří Růžička.

„Někteří rodiče vytvářejí vlastní školy a tlačí na změny, ale většina rodičů nespokojenost necítí. Neuvědomují si, že budeme stále víc zaostávat za těmi s lépe nastaveným vzděláváním. To není dobrá zpráva pro ekonomiku této země ani pro její společnost,“ říká v rozhovoru senátor a ředitel pražského Gymnázia Jana Keplera Jiří Růžička.

Rasismus a transgender jsou z hlediska přirozených práv nepřijatelné

Bývalý transgender aktivista Jamie Shupe v době, kdy se ještě považoval za...

Se svobodnou a pluralitní společností jsou slučitelné mnohé ideologie; nikoli však všechny, například rasismus a transgender. Toto srovnání není přehnané, přestože první je reakční a druhá pokroková. Jenže před sto lety byl rasismus pokrokový, odmítali jej „tmáři“, kteří tvrdili, že všichni lidé jsou bratři a sestry. Píše Roman Joch.

Roman Joch 13.12.2019

Novela zákona: Policie by mohla používat důkazy tajných služeb

Zpravodajské služby.

Ministerstvo vnitra v listopadu předložilo návrh na změnu zákona o policii a trestního řádu. Novela, kterou schválila vláda a jež zamířila do sněmovny, má pomoci při dokazování závažných trestných činů, u kterých činí trestní postih nad deset let vězení. Má umožnit, aby jako důkaz před soudy obstál například odposlech tajné služby.

Martin Shabu 13.12.2019