Andrej Babiš: Chovám se přesně dle toho, co mi ukládá český zákon

Předseda vlády Andrej Babiš.

„Audit je důvěrný a předběžný, chybějí tam podpisy a jména. Média ale hned dospěla k závěru, že se budou vracet peníze. Je to lež, neboť k tomu není důvod. Česká strana bude návrh rozporovat. Nebudou to dělat ministři, ale úředníci. Navíc Evropské komisi nepřísluší, aby vykládala české zákony,“ říká v rozhovoru premiér Andrej Babiš.

DEBATA Jana Macháčka: Itálie potřebuje reformy, ne paralelní měny

Mnozí ekonomové Itálii před tím, aby vydávala takzvané mini-BOTy, varují. Spolupracovník LN Jan Macháček se ptá: Co soudíte o tom, že Itálie bude vydávat mini-BOTy?

Jan Macháček 13.6.2019

MAKRLÍK: Demonstrace nejsou v demokracii nástrojem ke změně

V demokracii jsou nástrojem pro změnu pouze volby. Politické demonstrace jsou projevem stádního efektu. Jejich účastníci mohou mít pocit, že diktují vládě a jsou in. Nežijeme ale v totalitě. Za účast nehrozí žádný postih. Smí se to. Je to vlastně zábava.

Válková: Manželství stejnopohlavních párů není moje priorita

Chci řešit problémy většiny, říká v rozhovoru Helena Válková. Mezi priority nové lidskoprávní zmocněnkyně nepatří manželství stejnopohlavních párů ani transgender, ale projevy diskriminace z hlediska věku, zdravotního handicapu, sociálního postavení, rovnosti žen a mužů.

Budoucnost demokracie patří technologiím. Zejména však 18letým

Budoucnost demokracie a technologie.

Volby do Evropského parlamentu ve druhé polovině května jasně ukázaly, že se vzestupem populistů to není ani zdaleka tak jednoduché a černobílé, jak se zdálo. Pro pochopení toho, co nás v politice čeká v následujících desetiletích, je nejlepší podívat se na generaci, která bude tou dobou hlavním tahounem ekonomiky. Píše Jan Klesla.

Padevět: Nynější demonstrace jsou i sérem proti budoucím lágrům

Demokracii musíme soustavně hájit a pěstovat, jinak nám může velmi snadno...

Vydává jednu knihu za druhou. A to svoje, ale též jiných autorů, neboť řídí velké nakladatelství. „Člověk si strašně rychle zvyká na to lepší. Asi i proto se snažím připomínat, že tu poměrně nedávno existovaly tábory protektorátní, nacistické nebo komunistické,“ říká Jiří Padevět. Nesmíme prý na to zapomínat, starat se má i stát.

Noví konzervativci mění Evropu

Boj o dědictví.

Nový konzervatismus je současnou revoluční silou na Západě. Noví konzervativci vytlačují staré konzervativce, protože se dokázali přizpůsobit dnešním výzvám, a často chápou konzervatismus lépe než oni. Reprezentují stále více lidí, kteří kladou jiné otázky a požadují jiné odpovědi, než nabízí liberální konsenzus. Píše Andrej Duhan.