Praha by v konkurenci světových měst mohla uspět

Praha. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ve 20dílném seriálu rozhovorů Pražské perspektivy, který připravily LN a Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí, se k problémům Prahy vyjádřilo 20 osobností – od developerů přes architekty až po provozovatele soukromé galerie. Ohledně směřování české metropole jsou vesměs optimistické, ale například jí podle nich chybí vize či nemá dořešenou dopravu.

DEBATA Jana Macháčka: Chraňme se před nežádoucími investicemi

Francie se chce ještě více bránit nepřátelskému převzetí svých firem v citlivých odvětvích ekonomiky. Spolupracovník LN Jan Macháček se ptá: Neměli bychom se Francií inspirovat?

Jan Macháček 22.2.2018

Michelinský kuchař: Občas si zajdu do McDonalda

Málokdo se může pochlubit, že za dva a půl roku provozu restaurace získá dvě michelinské hvězdy. Nicolas Decherchi, šéfkuchař francouzské restaurace Paloma, patřící do svěřenského fondu Andreje Babiše, to dokázal.

Petr Kain 24.2.2018

Politická hra o katalánskou nezávislost nekončí

Katalánský separatismus plní od loňského podzimu média. V katalánském parlamentu mají většinu separatisté. Nejdůležitější otázkou nyní je, zda poroste počet obyvatel pro odtržení Katalánska, nebo už narazil na strop.

Praha by se měla více prezentovat jako místo pro byznys

Marie Passburg, generální ředitelka Skanska Property Czech Republic. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

„V Praze se skvěle žije, jsou tu senzační lidé. Pokud by se měla prezentovat jako místo byznysu, infrastruktura bude důležitým aspektem,“ říká generální ředitelka Skanska Property Czech Republic Marie Passburg, v posledním rozhovoru z dvacetidílného seriálu Lidových novin a Asociace pro rozvoj trhu nemovitostí o budoucnosti Prahy.

Bitcoin: Zlato pro 21. století, nebo obrovské letadlo?

Bitcoinová bublina. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Sázejí na něj miliardáři i studenti. Bankéři a investoři snad nemluví o ničem jiném. Bitcoin zkrátka vystřídal forex. kryptoměny spojují i štěpí světy financí a IT. Míří ale horská dráha závratných zisků a propadů a ztrát ke stabilní rezervní měně? Nebo nás čeká prasknutí větší bubliny, než byla slavná tulipánová horečka?

Jan Klesla 24.2.2018

Evropa střet s islámem o veřejný prostor prohrává. Zatím

Lidé na prohlídce mešity ve Francii | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Čím více bude v Evropě muslimů, kteří se s ní nebudou hodnotově ztotožňovat, tím více se bude měnit. Zdá se, že evropské elity jsou s touto demografickou i hodnotovou proměnou smířeny. Otázkou zůstává, nakolik i mlčící většina. Čím později se však objeví snaha kapitulaci Evropy zvrátit, tím ošklivější může být. Píše Andrej Duhan.