DEBATA Jana Macháčka: Kritika České národní banky není férová

Zaslouží si ČNB kritiku za to, že slíbila dodržovat svůj závazek do 1. dubna? | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Česká národní banka (ČNB) s největší pravděpodobností v letošním roce opustí svůj kurzový závazek. Spolupracovník LN Jan Macháček se předních českých ekonomů, analytiků a pedagogů ptá: Zaslouží si ČNB kritiku za to, že slíbila dodržovat svůj závazek do 1. dubna letošního roku? A co se stane po jeho opuštění?

Jan Macháček 19.1.2017

Kauza Rittig: Kritika odposlechů u soudu tvrdě narazila

Roman Janoušek, Marek Dalík a nyní Ivo Rittig. Moc dříve nedotknutelných postav šedého světa mezi politikou a byznysem slábne. Prvně jmenovaný je dočasně propuštěný z vězení, bývalý přítel Mirka Topolánka sedí ve vězení a první rozsudek, byť nepravomocné devítiměsíční podmínky, už má na krku i Rittig, když mu „faktor Rath“ nevyšel.

Nepřekvapila by mě rozkolísanost kurzu na obě strany

Příběhy politiků i „expertů“, že například ekonomika může kvůli oslabení kurzu koruny zlenivět, nemají dle viceguvernéra ČNB Mojmíra Hampla nic společného s realitou. A v rozhovoru říká: „Je to podobné, jako bychom se účastnili kongresu hematologů a bavili se o tom, že nejlepší léčbou je pouštění žilou. Taková debata vám nic nedá.“

Vojtěch Wolf 19.1.2017

Kauza OKD: Bude Sobotka svědčit u soudu?

Ostře sledovaný soudní proces, který má ukázat, zda stát netratil skoro šest miliard korun, se nepříjemně dotýká význačných postav z politiky a byznysu. Stíhaný manažer navrhl, aby soud vyslechl premiéra Bohuslava Sobotku.

Martin Shabu 18.1.2017

Nikoliv za vším, ale ve zpravodajství hledejte ženu!

Zpravodajské služby. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Na jubilejním 10. sympoziu Asociace bývalých zpravodajských důstojníků v Bratislavě přednášeli nejen příslušníci slovenské zpravodajské komunity, ale i hosté z Česka a z Velké Británie. Tématem tentokrát byly „spravodajské služby v zmenenom operačnom prostredí – aktuálne úlohy a problémy spravodajských služieb“. Píše Jan Schneider.

Jan Schneider 20.1.2017

Chovancův tým si posvítí na kyberútoky a válku propagand

Ministr vnitra Milan Chovanec. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Ministr vnitra Milan Chovanec buduje tým, který má dát dohromady konkrétní návrhy, jak Českou republiku ochránit před novými bezpečnostními hrozbami. Specialisté, kteří si mají posvítit například na kybernetické útoky nebo informační válku propagand, se budou rekrutovat hned z šestice ministerstev.

ČSSD hledá nového předsedu

Bohuslav Sobotka. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

Úvahy, kdo spasí ČSSD, až její předseda a premiér Bohuslav Sobotka splní dějinnou roli, nabírají po loňských krajských volbách na rychlosti. Nejde o žádný puč, je to jen racionální úvaha, jak zastavit propad a zahájit růst strany. Březnový sjezd Sobotka podle všeho ustojí a post předsedy obhájí, i když to možná bude slabší mandát.